İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı 2022/2’nin İlk Aşaması Başarıyla Tamamlandı

Kastamonu Teknokent bünyesinde faaliyetlerini yürüten Teknokent Akademi ve Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Ofislerinin, Üniversitemiz Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğünün desteğiyle hayata geçirilen İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı 2022/2’nin ilk aşaması 31 Ekim 2022 tarihindeki son dersiyle tamamlanmış oldu.

Açılış dersini Kastamonu Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin ve Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Berkan Güngör’ün gerçekleştirdiği programın ilk haftasında Kastamonu Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Topluluğu’nun katkılarıyla “Yeni Nesil Girişimci” konulu söyleşisiyle Mert Arı ağırlandı. Programın ilk haftası Doç. Dr. Erol Tekin’in Girişimciliğin Temelleri ve Start-up Girişimciliği dersi ile tamamlanmış oldu.

Eğitimin ikinci haftasının ilk dersi Kastamonu Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Tolga Ulusoy’un Finansal Okuryazarlık ve ikinci dersi Doç. Dr. Fuat Kartal’ın İş Fikri Geliştirme ve Tasarım Odaklı Düşünme dersi ile tamamlandı.

Üçüncü ve son haftaya gelindiğinde ise ilk olarak Samsun Teknopark, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri tarafından AR-GE Maraton Hızlandırma Programları hakkında sunum gerçekleştirdi. Akabinde programın son dersi Kastamonu Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Berkan Güngör’ün Etkili İletişim Becerileri adlı sunumuyla tamamlanmış oldu.

İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı 2022/2’nin ilk aşamasını geride bırakan girişimci adaylarının proje fikirlerine dair hakem değerlendirmelerinin gerçekleştirilebilmesi için kısa bir mola verildi. Molanın ardından girişimci adayları tarafından sunulan fikirler hakem değerlendirmesine girecek. Sonrasında başlayacak olan ikinci aşama eğitimler hakkındaki gelişmeler için bizi web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.