Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın İlk Haftası Tamamlandı

Üniversitemizde Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’nde yapılandırılan Girişim Vadisi markalı Girişim Geliştirme Programı’nın başlangıç aşaması olan Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın ilk haftası 16 ve 17 Nisan Cumartesi günleri yapılan eğitimler ile tamamlandı.

Teknokent Akademi sorumlusu Öğr. Gör. Zuhal Arife Küçük’ün koordine ettiği ilk haftada birinci gün Kastamonu Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin tarafından “Girişimcilikte Temel Kavramlar” konusu anlatıldı. Dersin tamamlanmasının ardından Rektör Yardımcımız ve Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün, genç girişimci adayları ile “Girişimcilik Ruhu” adlı bir söyleşi gerçekleştirdi.

17 Nisan Cumartesi günü ise KOSGEB Kastamonu İl Müdürü Sayın Nevzat Erol, girişimci adaylarımız ile buluşarak “Girişimcilik Alanındaki Fon Kaynakları” konusunu anlattı. Ayrıca Erol, sunumunun ardından öğrencilerin iş fikirlerini dinleyerek çeşitli tavsiyelerde bulundu. Dersin ardından Rektör Yardımcımız ve İhtisaslaşma Koordinatörümüz Prof. Dr. Ömer Küçük “Doğru Proje Çağrısına Başvurmak” adlı bir sunum ve söyleşi gerçekleştirdi.

Oldukça verimli geçen ve yüksek katılımın sağandığı programın ilk haftasında girişimci adayları girişimciliğin temel kavramlarını, bir girişimcide bulunması gereken özellikleri; girişimciler için sunulan fon kaynaklarına nasıl erişebileceklerini; ortaya çıkan fikirlerinin nasıl projeleştirileceği hususunda bilgiler edindiler.

Programın ikinci haftasında, genç girişimci adaylarımız “Etkili Karar Alma ve Problem Çözme Becerisi” eğitiminde Vizyoner Eğitim & Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Şimşek; “İhtiyaç Analizi” eğitiminde de öğretim üyemiz Prof. Dr. Aybaba Hançerlioğulları ile buluşacaklar. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve EGESİS Kurucu Ortağı Haluk Gökmen ile düzenlenecek olan söyleşilere katılacaklar. Program toplam 6 hafta sürecek.