Kastamonu Belediye Meclis Üyelerine İhtisaslaşma Kapsamında Yürütülen Projeler Hakkında Bilgi Verdik

Yükseköğretim Kurulu tarafından Bölgesel Kalkınma ve Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında ihtisas üniversitesi olarak seçilen Üniversitemiz, misyonu yerine getirme adına paydaşları ile görüşmelere devam ediyor.

Bu kapsamda yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında Kastamonu Belediyesi Meclis toplantı salonunda belediye Başkanı ve meclis üyelerine bilgi verildi. Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Ormancılık ve İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Küçük, Koordinatör Yardımcımız ve Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Kutay Oktay, Kastamonu Belediyesi meclis üyeleri, Orman Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Alperen Kaymakçı, Doç. Dr. Önder Tor ve İhtisaslaşma Koordinatörlüğünden Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun, Öğr. Gör. Tuba Külçe ve Öğr. Gör. İlknur Şahin katılmıştır. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük tarafından Bölgesel Kalkınma ve Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra bölgemiz için öne çıkan orman endüstrisi, tıbbi aromatik bitkiler, defne, kestane, bal ormanı ve tabiat turizmi konularında yapılan-devam eden ve yapılacak olan projeler hakkında sunum yapıldı.

Prof. Dr. Küçük; ortak projeler geliştirmenin, paydaşların katılımının ve projelere sahip çıkmasının başarıya ulaşmada ve başarının sürdürülebilir olmasındaki önemine vurgu yaptı. Toplantıda Kastamonu Belediye Başkanı Sn. Op. Dr. Galip Vidinlioğlu projelerden duyduğu memnuniyeti ve heyecanı dile getirirken defnenin ekonomiye kazandırılması projesini özellikle çok beğendiğini dile getirmiştir. Öte yandan Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu Belediyesi işbirliğiyle Gastronomi alanında yapılması planlanan projelerinde faaliyete geçirilmesi için gerekli adımların atılacağını ifade etmiştir.