İhtisaslaşmada Tabiat Turizmi Konulu Odak Grup Toplantısı Yapıldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ın (KUZKA) yönetim danışmanlığı desteği verdiği ve Execution Partners ile işbirliği içerisinde yürütülen “Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Stratejik Yol Haritası” çalışması kapsamında 1 Temmuz 2020 tarihinde tabiat turizmi konulu odak grup toplantısı yapıldı.

Toplantıya Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Küçük, koordinatör yardımcısı Prof. Dr. Kutay Oktay ve koordinatörlük personeli, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ile Özgür Yücel Yakar, Serkan Doğru, Sinan Kaçır ve Mehmet Uğur Serin, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden şube müdürü Yasemin Demircan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel Selbi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) koordinatörü Ahmet Kuyulu ve Hasan Hüseyin Han, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Engin Kethüda, TURSAB Spor ve Alternatif Turizm İhtisas Başkanı Ayfer Kuralay,  Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği’nden (KÖY-KOOP) Özkan Kapucu, Asuer Consultancy işletme sahibi Aydoğan Süer, Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği başkanı Prof. Dr. Bülent Gürbüz, Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Serkan Mütevelli, Doğa Gezginleri Derneği’nden Ali Şen, Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başkanı Dursun Ergun, Küre Dağları Ekoturizm Derneği’nden İsmail Menteş, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Armando Aliu, Daday İksir Resort Town İşletme Sahibi Ece Aydın, Uğurlu Konakları İşletme Sahibi Gülsen Kırbaş, İzbeli Çiftliği İşletme sahibi Serdar İzbeli, Elekdağ Kaptan Konağı işletme sahibi Yılmaz Kaptan’ın yanı sıra Execution Partners ekibi ve turizm sektörü ile ilgili birçok kamu kurumu, sivil toplum kuruluşu, özel sektör temsilcisi ve akademisyen katılım sağladı.

Dört saat süren toplantıda “Kastamonu Üniversitesi’nin İhtisaslaşma Gelecek Vizyonu”, “Üniversitenin Öncelikli Hedefleri, Kritik Başarı Faktörleri ve Stratejik Aksiyonları” ile “Genel Değerlendirmeler” başlıkları altında ihtisaslaşma yol haritasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.