Proje Hakkında Detaylı Bilgi

Proje Hakkında Detaylı Bilgileri Görmek İçin:

Proje Programını Öğrenmek İçin:

BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN: 0 366 212 18 10 / 0 542 711 12 92

Kastamonu Tabiat Turizmi Kampları Projesi

Zengin kültürel mirasını, yemyeşil coğrafyasını, yeşilin maviyle buluştuğu çok sayıda koyları ile Ilgaz ve Küre dağları arasında yitik bir hazine gibi yüzyıllar boyu saklamayı başaran Batı Karadeniz’in merkezi konumundaki şehir Kastamonu. Dünden bugüne çok sayıda uygarlıktan izler ve eserler taşıyarak yaşanmışlığını günümüzde cömertçe sunuyor.

Sahip olduğu coğrafi konum ve iklimi sayesinde çok çeşitli bitki ve hayvan zenginliğini barındıran Kastamonu’nun bu zenginliği, lezzet dolu mutfağına da yansımış. İl sınırları içinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan flora ve fauna zenginliğinin yanı sıra çok sayıda kanyon, şelale ve mağaraları ile doğaseverleri adeta davet ediyor.

Tüm bu doğal zenginliklere ev sahipliği yapacak olan 4 İlçe Belediye Başkanlığı’nın altyapı, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin akademik bilgisi ve diğer paydaşların destekleri ile her detayı düşünülmüş ve birçok alanda örnek teşkil edecek bir tabiat turizm deneyimi yaşamak için acele edin. Haftalık 40 kişi kapasiteli benzersiz kamp, çevre ve tabiat eğitimlerinin yanı sıra her anı tabiat ile bütünleşmiş animasyonlar ile de eğlencenin ve sıcak yaz günlerinde bol oksijenli bir tatilin tadına varacaksınız.

Ilgarini Mağarası

Dünyanın 4. büyük mağarası özelliğini taşıyan Ilgarini Mağarası, sarkıt ve dikitleri ile dikkat çekiyor. 858 metre uzunluktaki mağara, kilise kalıntılar, mezarlar ve merdivenli yolları ile sürprizlerle dolu.

Gideros Koyu

3500 yıl önce Amazonlar tarafından kurulduğu bilinen Gideros Koyu Karadeniz’in en güzel koylarından birisi. Cide ilçe sınırları içinde bulunan kartpostallık bir manzaraya sahip olan Gideros Koyu, Ortaçağda Cenevizlilerden kalma bir kalenin izlerini taşıyor. Yeşil ve mavinin birlikte huzurda buluştuğu doğal güzelliği ile büyüleyici.

Ilıca Şelalesi

Şehrin gürültüsünden kaçıp tabiat turuna çıkmak isteyenler için muhteşem bir manzara sunan bu şelale, görülmeye değer bir tabiat harikası. Yaklaşık 14 metre yükseklikten dökülen su ve döküldüğü yerde muhteşem bir gölet… Görüntüsüyle insanın içini açan, suyun ve kuşların sesiyle sizi bambaşka yerlere götüren bu mekân hem ailenizle, hem de sevdiklerinizle gidebileceğiniz size doğayla baş başa kalmanın güzelliğini yaşatacak bir yer.

Çatak Kanyonu ve Cam Teras

Kastamonu doğasını en güzel şekilde anlatan Azdavay Çatak Kanyonu, Asya kıtasının en büyük kanyonları arasında yer alıyor. Kanyonun zirve noktasındaki cam terasa ulaştığınızda adrenalin seviyesinin yükseldiğine ve manzarasının benzersizliğine tanıklık edeceksiniz. Bozulmamış doğası ve harika ortamıyla görülmeğe değer güzellikte.

Valla Kanyonu ve Burgulu Teras

Sarp kayalıklarında akbaba, kartal, doğan, atmaca gibi çok sayıda yabani hayvan da barındıran Pınarbaşı Valla Kanyonu, 12 km. uzunluğu ve yer yer 1200 metreye ulaşan derinliği ile Türkiye’nin geçilmesi en zor kanyonları arasında gösteriliyor. Dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak dikkat çeken kanyonda, bu heyecanın hissedilebilmesi için adrenalin dolu Burgulu Seyir Terası bulunuyor.