Protokoller (29 Adet):

AZDAVAY-DADAY YEREL EYLEM GRUBU DERNEĞİ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
29 Kasım 2023 / Kastamonu

Üniversite’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi kapsamındaki ihtisaslaşma sahasına ve Azdavay-Daday YEG’in Yerel Kalkınma Stratejilerine konu olan; öncelikle Azdavay-Daday YEG’in kapsamında bulunan bölgeler olmak üzere (Azdavay ve Daday) faaliyet ve eylemlere uygun proje, animasyon, eğitim, vb. etkinliklere talep edildiğinde veya karşılıklı işbirliği içerisinde akademik personel, materyal, mekân, bilgi ve diğer imkânların (gerektiğinde tarafların rızasını almak koşulu ile paydaş olunmak sureti ile) sağlanması konusunda ortak çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla imzalanmıştır.

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU (TKDK) İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
2 Mart 2023 / Kastamonu

Proje hazırlama eğitimi iş birliği amacıyla imzalanan protokol.

KASTAMONU TURİZM ENDÜSTRİSİ İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Kasım 2022 / Kastamonu

Üniversite – sivil toplum iş birliğinin gelişimine katkı sağlamak ve ortak çalışmalar yürütmek amacıyla imzalanan protokol.

KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI VE KASTAMONU TEKNOKENT İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
3 Ekim 2022 / Kastamonu

Gençlerin girişimciliğe yönlendirilmesi ve genç girişimcilerin fikirlerinin hayata geçirilmesi amacıyla girişimcilik etkinlikleri düzenlenmesi ve girişimci gençlere destek sunulması kapsamında girişimcilik kampları ve eğitimlerinin düzenlenmesi, başarılı girişimlere başlangıç desteği verilmesi ve girişimci yatırımcı buluşmalarının gerçekleştirilmesi amacıyla imzalanan protokol.

KASTAMONU İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
30 Eylül 2022 / Kastamonu

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Mürver Yetiştiriciliği ve Mürver Ürünlerinin Değerlendirilmesi Projesi” ile ilgili olarak; Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü arasında iş birliği yapılmasına dair imzalanana protokol.

CİDE YEREL EYLEM GRUBU DERNEĞİ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
18 Ağustos 2022 / Kastamonu

Üniversite’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi kapsamındaki ihtisaslaşma sahasına ve Cide YEG’in Yerel Kalkınma Stratejilerine konu olan; öncelikle Cide YEG’in kapsamında bulunan bölgeler olmak üzere (Cide, Şenpazar ve Pınarbaşı) faaliyet ve eylemlere uygun proje, animasyon, eğitim, vb. etkinliklere talep edildiğinde veya karşılıklı işbirliği içerisinde akademik personel, materyal, mekân, bilgi ve diğer imkânların (gerektiğinde tarafların rızasını almak koşulu ile paydaş olunmak sureti ile) sağlanması konusunda ortak çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla imzalanmıştır.

TÜRKİYE TURİST REHBERLERİ BİRLİĞİ (TUREB) İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
7 Aralık 2021 / Kastamonu

TUREB’e bağlı 7 meslek odası ile 6 bölgesel meslek odası olmak üzere tüm Türkiye’de örgütlenmiş 13 odayı kapsayan geniş kapsamlı iş birliğini sağlamak üzere imzalanmıştır.

KASTAMONU BELEDİYESİ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
7 Aralık 2021 / Kastamonu

Taraflar arasında yapılacak işbirliği sayesinde Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerinin arttırmak amacıyla Kastamonu Üniversitesi’ndeki bilgi birikimi ve teknolojik alt yapının kullanılması ile üniversite-şehir işbirliğine katkıda bulunmak amacıyla imzalanmıştır.

DADAY KAYMAKAMLIĞI İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
11 Kasım 2021 / Kastamonu

Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu Atçılık ve Antrenörlüğü Programı öğrencilerinin tesis rutinindeki işleyişe yardımcı olmaları ve ders programlarındaki lonj, binicilik, at antrenmanı, at ahır bakımı, nallama ve hipoterapi uygulamalarında Daday Kaymakamlığı himayesindeki Daday Atlı Terapi Merkezi ve Model Binicilik Tesisini kullanma imkanı sağlanması amacıyla imzalanmıştır.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA AĞAÇLANDIRMA PROTOKOLÜ
9 Kasım 2021 / Kastamonu

Kampüs alanı içeresinde bulunan boş alanların yöreye uygun, peyzaj değeri yüksek türlerle (ağaç, ağaççık, çalı ve otsu) eğitim, uygulama ve araştırma maksatlı kullanabilecek şekilde ağaçlandırılması amacıyla imzalanmıştır.

ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
5 Ekim 2021 / Kastamonu

Ormancılık alanındaki ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerin ve mezunların eğitim öğretim faaliyetleri, ilmi, sosyal ve kültürel faaliyetler, araştırma ve uygulama çalışmaları, mesleki eğitim, sertifikalı kurslar, işletmelerde mesleki eğitim ve iş yeri stajları esaslarının belirlenmesi amacıyla imzalanmıştır.

KASTAMONU İLİ ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
12 Ağustos 2021 / Kastamonu

Kastamonu İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile Üniversitemiz ortak ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarında bulunmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

KASTAMONU SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (KASİAD) İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
10 Temmuz 2021 / Kastamonu

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Merkezi ile Üniversitemiz ortak çalışmalarda bulunmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (AHBV) İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Temmuz 2021 / Kastamonu

Üniversitemiz ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBV) arasında turizm sahasına yönelik akademik, kültürel ve sosyal çalışmalarda bulunmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

KL YAPI ÇELİK İMALAT VE TİC. A.Ş. İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA AHŞAP ARAŞTIRMA, GELİŞTİRME VE İNOVASYON MERKEZİ BİNASININ İNŞAATINA DAİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
25 Mayıs 2021 / Kastamonu

Kastamonu Üniversitesi Kuzeykent Kampüsü içinde KL Yapı tarafından bağış olarak yaptırılacak Ahşap Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Merkezi Binası inşaatı ve yapılacak işlere dair protokol.

TURİZM AKADEMİSYENLERİ DERNEĞİ VE NEVHŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
29 Mart 2021

Turizm Akademisyenleri Derneği, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Üniversitemiz arasında Turizm Ormanı Projesinin üniversiteler kapsamında yaygınlaştırılmasına dair protokol.

KASTAMONU VALİLİĞİ İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ (AFAD) İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
16 Mart 2021 / Kastamonu

AFAD ile Üniversitemiz arasında afet farkındalık eğitimlerinin düzenlenmesine dair işbirliği protokolü.

ASÜER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ORMANCILIK VE TABİAT TURİZMİ SAHASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
4 Aralık 2020 / Kastamonu

Üniversite ile firma arasında karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi, Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında işbirliğinin geliştirilmesi, Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla bilgi paylaşımı, danışmanlıklar, proje çalışmaları, teknik destek vb. konularda faaliyetler ile ASÜER ortaklığındaki veya işbirliğindeki turizm işletmelerine stajyer ve istihdam sağlanmasına destek vermek ve ASÜER’in bazı dönemlerde KÜ’de bilgilendirme amaçlı stant açması üzerine imzalanan protokol.

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ, KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA KÖY VE ORMAN YANGINLARININ ÖNLENMESİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
17 Eylül 2020 / Kastamonu

Afet ve olağan dışı durumların önlenmesi, zararların azaltılması ve çevrenin korunmasına yönelik kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin “Afet Önleme ve Risk Azaltma Faaliyetleri” sorumluluğu çerçevesinde; Kastamonu ili ve ilçelerinde meydana gelen köy/orman yangınlarına ilişkin ortak araştırma eğitim, önleme projelerinin yapılması ve kamunun bilinçlendirilmesi amacıyla imzalanan protokol.

KASTAMONU ENTEGRE AĞAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
24 Haziran 2020 / Kastamonu

Üniversite ile Kastamonu Entegre A.Ş. arasındaki işbirliğini güçlendirmek, yapılan ortak faaliyetler/araştırmalarla elde edilen uygun/uygulanabilir sonuçların sanayiye entegresini sağlamaya yönelik olarak Ar-Ge kapsamına giren konularda yapılacak/yapılabilecek işbirliğinin genel çerçevesini belirlemek ve bu konuda bir iyi niyet beyanı belirtmek amacıyla imzalanan protokol.

ÇÖLLEŞME VE EROZYONLA MÜCADELE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME KONULARINA AİT PROTOKOL
23 Haziran 2020 / Kastamonu

Üniversite’nin araştırma öncelik alanları ve “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” Projesi kapsamında “Ormancılık ve Tabiat Turizmi” alanları ile Müdürlüğün tematik öncelikli alanlarına ait araştırma projelerinin işbirliği ile hazırlanması, desteklenmesi, yürütülmesi ve yayınlanması ile ulusal ve/veya uluslararası eğitim ve bilimsel faaliyetlerde işbirliği yapılması amacıyla imzalanan protokol.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
ARASINDA ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİ İÇERİSİNDEKİ ORMANLIK ALANLARIN SİLVİKÜLTÜREL BAKIMLARININ YAPILMASINA AİT İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
3 Nisan 2020 / Kastamonu

Kastamonu Üniversitesi Kuzeykent Yerleşkesindeki ormanlık sahalarda yapılacak olan Silvikültürel Bakım müdahalesi işi amacıyla imzalanan protokol.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
ARASINDA ÜNİVERSİTE KAMPÜS ALANININ AĞAÇLANDIRILMASINA AİT İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
2 Mart 2020 / Kastamonu

Kastamonu Üniversitesi’ne ait kampüs alanına yapılacak olan ağaçlandırma işi amacıyla imzalanan protokol.

KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
27 Şubat 2020 / Kastamonu

Üniversitemize, KUZKA tarafından ihtisaslaşma sahasında yönetim danışmanlığı desteği verilmesi planlanan işbirliği protokolü.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 10. BÖLGE MÜD. İLE KASTAMONU ÜNİ.
ARASINDA KASTAMONU İLİ’NİN FLORA, FAUNA VE HABİTAT/EKOSİSTEM İZLEME İŞİNE DAİR PROTOKOL
11 Şubat 2020 / Kastamonu

Ulusal mevzuat ile taraf olunan uluslararası sözleşmeler ve Kastamonu İli’nin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında hazırlanan sonuç raporundaki izleme planlarına göre ildeki biyolojik çeşitliliğin tür/popülasyon ve habitat/ekosistem düzeyinde izlenmesi amacıyla imzalanan protokol.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
ARASINDA ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME KONULARINA AİT PROTOKOL
7 Şubat 2020 / Ankara

Üniversite’nin araştırma öncelik alanları ve “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” Projesi kapsamında “Ormancılık ve Tabiat Turizmi” alanları ile Müdürlüğün tematik öncelikli alanlarına ait araştırma projelerinin işbirliği ile hazırlanması, desteklenmesi, yürütülmesi ve yayınlanması ile ulusal ve/veya uluslararası eğitim ve bilimsel faaliyetlerde işbirliği yapılması amacıyla imzalanan protokol.

GÖLKÖY TURİZM VE HAYVANCILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ DADAY NAFİ VE ÜMİT ÇERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
ARASINDA ORTAK ÇALIŞMA VE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
23 Ekim 2019 / Kastamonu

Üniversite öğrencilerinin teorik ve uygulamalı derslerinde, gerek görülen hallerde işletme tesislerinde bulunan ilgili bütün imkânlardan faydalanmalarını sağlamaktır. Ayrıca Üniversite tarafından işletmenin ilgili birimlerinin geliştirilmesi amacıyla eğitim semineri vb. faaliyetlerinin düzenlenmesi amacıyla imzalanan protokol.

HAMDARD GIDA İTH. İHR. DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ. İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
22 Nisan 2019 / Kastamonu

HAMDARD’ın kendisinin ve hizmet verdiği bölge sanayi firmalarının Ar-Ge, teknoloji ve inovasyon kapasitelerini artırmak amacıyla Üniversitedeki bilgi birikimi ve teknolojik altyapının kullanılarak taraflarca ortaklaşa bölge sanayinin gelişimini ve rekabetçiliğini artıracak proje ve faaliyetlerin planlanıp, hayata geçirilerek üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunmak amacıyla imzalanan protokol.

KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI İLE KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
9 Nisan 2019 / Kastamonu

Kastamonu Valiliği koordinasyonunda ilgili tüm paydaşların katkılarıyla yürütülen Kastamonu İş Turizm Eylem Planı (2018-2021) KV03 No’lu “Mevcut Turist ve Ziyaretçilerin Beklenti/Memnuniyetlerinin Ölçülmesi” eyleminin hayata geçirilmesi amacıyla imzalanan protokol.