İhtisaslaşma Sahamızda Yeni Proje Çağrısı ve Başvuru Süreçleri için Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından 2 Şubat 2023 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Sezai Karakoç Salonu’nda yapılan ihtisaslaşma projeleri ilgili toplantıda akademisyenlerimize bilgilendirme yapıldı.

Toplantıya Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ömer Küçük, Prof. Dr. Kasım Yenigün ve akademisyenlerimiz katıldı.

Toplantıda ihtisaslaşma projelerinin içeriğinin nasıl olması gerektiği, projelerden beklenen somut çıktılar, ihtisas projelerinin bölgesel kalkınmaya katkı sağlaması için dikkate alınması gerekenler ile proje hazırlanırken göz önünde bulundurulacak hususlar hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Prof. Dr. Ömer Küçük, Ormancılık ve Tabiat Turizmi ihtisas sahasında Üniversitemiz tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında da ayrıca bilgiler verdi.

Yeni proje başvurularının beklendiğini belirten Prof. Dr. Küçük, yürütülen projelerden örnekler vererek, katılımcıları bilgilendirdi.

Sunumun ardından Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon birimi tarafından proje müracaatlarında izlenmesi gereken yollar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantı, akademisyenlerimizin ihtisas projeleri hakkındaki soru-cevap kısmı ile sona erdi.