2’nci Kastamonu Araç Yayla Kış Festivali Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Üniversitemiz, Araç Kaymakamlığı ve Araç Belediyesi paydaşlığında tertiplenen 2’nci Kastamonu Araç Yayla Kış Festivali 27-29 Ocak 2023 tarihlerinde Gölcük ve Fındıklı yaylalarının bulunduğu alanda gerçekleştirildi.

Festivalin projesini hazırlayan Üniversitemiz Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe; Ankara, İstanbul, Sakarya, Bartın, Zonguldak, Karabük, Sinop, Bolu, Düzce, Çankırı, Rize, Artvin, Erzurum, Kastamonu İl ve İlçelerinden katılım yoğun oldu.

Geçtiğimiz yıl aynı tarihlerde ilkinkisi düzenlenen festival, Ülke genelinde yapılan ilk kış festivali olarak tarihe geçti.

Kamp -Karavan – Trekking -Dağcılık kulüplerinin büyük ilgiyle katılım gösterdiği festivalin ilk gününde karın yetersiz olması sebebiyle iglo ve kardan adam yapma etkinliklerinin yapılamadı. Dağcılık faaliyetleri, DJ performansı, off-road gösterileri, yöresel oyun ve yarışmalarla katılımcılar keyifli vakit geçirdi.

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği festivalin ikinci gününde ise yağan karın ardından öğrencilerimizin de katılımlarıyla etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Festival sonunda çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödül ve belgeleri takdim edildi.