Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Üniversite-Sanayi İş Birliği Merkezi öncülüğünde oluşturulan, Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında çeşitli kamu kurum paydaşlarından oluşan ortak strateji platformu, on altıncı ziyaretini, “Ballıdağ Orman Ürünleri Nak. İnş. ve San. Tic. Ltd. Şti.” firmasına 17 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdi.

Ziyaret, Ballıdağ Orman Ürünleri kurucuları Akif Özdemir ve Ömer Yavuz ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ziyarete katılan heyette, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Küçük,  Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu ve Mühendis Muhammed Burak Kızılcı, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, KUZKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özgür Yücel Yakar, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Müdür Seçil Dilekçi Çakmak, Seydiler Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Emre Kadiroğlu, Kastamonu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tolga Ulusoy, Dr. Öğr. Üyesi Şenel Sarsıkoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Osman Emre Özkan, Öğr. Gör. Tuba Külçe, Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun ile Öğr. Gör. Berkan Güngör bulundu.

Toplantıda firmanın ihtiyaçlarına yönelik proje konularının belirlenmesi ve üniversitenin sektöre bilhassa analiz ve testler hakkında sağlayabileceği destekler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Üniversitemiz ve Teknokentimizin imkanları ve firmaya sağlanabilecek katkılar tartışıldı. Toplantı iş birliklerinin geliştirilmesi ve tarafların birbirlerini daha yakından tanımaları için detaylı saha ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi görüş ve temennileri ile son buldu.