TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal İhtisaslaşma Çalışmalarımızı İnceledi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)  Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Üniversitemizde akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Üniversitemiz Sezai Karakoç Salonunun da düzenlenen programlara, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Kasım Yenigün, Prof. Dr. Ömer Küçük, Prof. Dr. Mehmet Atalan ile dekanlarımız, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programda ilk olarak öğrencilerimize yönelik “Bilim ve Teknoloji Odaklı Ekosistemimizi Gençlerimizle Birlikte Geliştiriyoruz” konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK’ın proje ve çalışmalarıyla ilgili öğrencilerimize sunumlarını yaparak, çeşitli bilgiler verdi.

Öğrencilerimizin TÜBİTAK projeleriyle ilgili sorularını da cevaplandıran Prof. Dr. Mandal, daha sonra akademisyenlerimiz ile bir araya gelerek, “Ar-Ge ve Yenilik Ekosistemimizde Durum Değerlendirmesi, TÜBİTAK Odaklı Gelişmeler” konulu konferansta sunumlarını gerçekleştirdi ve akademisyenlerimizin sorularını cevapladı.

Konferans, hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Konferansın ardından Prof. Dr. Hasan Mandal, Rektörümüz ile birlikte Kastamonu Teknokent’i ziyaret etti.

Teknokent’te yer alan firmalar ile Üniversitemizin ihtisas sahasındaki çalışmalarının sergilendiği alanı gezerek, firma yetkililerinden ve proje yürütücülerinden bilgiler alan Prof. Dr. Mandal, burada yaptığı açıklamada Üniversitemizin, ormancılık ve tabiat turizmi alanlarında ihtisas üniversitesi olduğunu hatırlatarak, Üniversitemizin bu misyon ile ihtisaslaştığı alanın gelecek için çok önemli olduğunu vurguladı.

Açıklamanın ardından son olarak Prof. Dr. Mandal, Üniversitemiz Üst Yönetimi, Dekanlarımız, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Platformu, TÜBİTAK destekli Kastamonu Teknokent’te yer alan firmalar ile Üniversitemizin ihtisas sahası olan Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında proje yürüten ihtisas projesi yürütücülerinden oluşan heyet ile bir araya gelerek, toplantı yaptı.