Üniversitemiz Kampüsünde Türkiye Haritası ve Türk Bayrağı Figürü Oluşturulması için 40 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Üniversitemiz ve Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü (OBM) öncülüğünde Üniversitemiz Kuzeykent Kampüsünde belirlenen 2 dönüm alanda toplam 40 bin fidanla Türkiye haritası ile Türk bayrağı şeklinin oluşturulması için başlatılan ağaçlandırma çalışması kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi.

Törene, Kastamonu Valisi Avni Çakır, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Atalan ve Prof. Dr. Ömer Küçük ile Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve OBM personeli katıldı.

Programda konuşan Rektörümüz, Kastamonu OBM iş birliği ile kampüsümüz içerisinde belirlenen alanda Türkiye`nin farklı yerlerinden getirilen 5 bin taflan ile 35 bin sabin ardıcı fidanı olmak üzere toplam 40 bin fidanla Türkiye haritası ve ay ve yıldız şeklinin oluşturduklarını belirterek, emeği geçen OBM personeline, akademisyenlerimiz ve öğrencilere teşekkür etti.

Törende konuşan Genel Müdür Karacabey ise Orman Genel Müdürlüğü olarak Üniversitemiz ile iş birliği yapmaktan dolayı son derece memnun olduklarını belirterek, Türkiye haritası ile ay ve yıldız şeklinin oluşturmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Vali Çakır, projenin bitiminde belirlenen alanın fidanlarla Türkiye haritası, içine de ay ve yıldız şeklinde olacağını belirterek, fidan dikiminde görev alan Kastamonu OBM personeline, Üniversitemiz akademisyenleri ve öğrencilerimiz ile emeği geçen herkese teşekkür etti.