Acacia’dan Üniversite İle İş Birliği Adımı

Hanönü’nde faaliyet gösteren bakır madeni işletmesi Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. İşletme Müdürü Iain Anderson ve ekibi, Kastamonu Üniversitesi’ne bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Heyet, ilk olarak üniversitenin Merkezi Araştırma Laboratuvarı (MERLAB) birimlerini gezerek, yetkililerden ve uzmanlardan laboratuarda yapılan analizler hakkında bilgi aldı. Ziyarette ayrıca, Acacia Maden İşletmeleri ile MERLAB arasında iş birliği yapılabilecek alanlarda görüş alışverişinde bulunuldu.

MERLAB ziyaretinin ardından heyet, Kastamonu Teknokent’e ziyarette bulundu. Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. İşletme Müdürü Iain Anderson ve ekibinin, üniversiteye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında ikili iş birliği, ortak proje çalışmaları ve eğitim hizmetleri konularında da bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya  Rektör Yardımcısı ve Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün, Rektör Yardımcısı ve İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Küçük ile birlikte ilgili akademik personel, İhtisaslaşma Koordinatörlüğü personeli, Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi personeli ile Kastamonu Teknokent personeli iştirak etti.

Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisaslaşan Kastamonu Üniversitesi’nin bu husustaki potansiyelinin de ele alındığı toplantıda Teknokent yapılanması ve Teknokent faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

(Haber Servisi)