Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Platformundan Mühendisler Ahşap Orman Ürünleri Ltd. Şti.’ne Ziyaret

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Üniversite-Sanayi İş Birliği Merkezi öncülüğünde oluşturulan, Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında çeşitli kamu kurum paydaşlarından oluşan ortak strateji platformu, on beşinci ziyaretini, “Mühendisler Ahşap Orman Ürünleri Ltd. Şti.” firmasına 8 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirdi.

Ziyaret Mühendisler Ahşap Orman Ürünleri Ltd. Şti.’den Fabrika Müdürü Mustafa Yamak ile üretim müdürü Recep Oktan ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ziyarete katılan heyette, Kastamonu Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin,  Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu ve Mühendis Muhammed Burak Kızılcı, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, TSE İl Müdürü Bayram Güven, KATSO Genel Sekreter Yardımcısı Adil Levent Baş, KUZKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özgür Yücel Yakar ve Uzmanı Öncü Ozan Altın, Kastamonu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tolga Ulusoy, Prof. Dr. Serkan Dilek, Doç. Dr. Alperen Kaymakçı, Doç. Dr. Bahadır Çağrı Bayram, Doç. Dr. Orhan Kandemir, Öğr. Gör. Dr. Mehmet Karamanoğlu ile Öğr. Gör. Berkan Güngör bulundu.

Toplantıda sanayinin ihtiyaçlarına yönelik doktora tez konularının belirlenmesi ve üniversitenin sektöre bilhassa analiz ve testler hakkında sağlayabileceği destekler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Üniversitemiz ve Teknokentimizin imkanları ve firmaya sağlanabilecek katkılar tartışıldı. Toplantı iş birliklerinin geliştirilmesi ve tarafların birbirlerini daha yakından tanımaları için detaylı saha ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi görüş ve temennileri ile son buldu.