Karavan Turizmi Zirvesi’ne Koordinatörlüğümüzden Katılım

Türkiye’de karavan turizminin geliştirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından koordinatör kalkınma ajansı olarak belirlenen Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansının (KUZKA) ev sahipliğinde Karavan Turizmi Zirvesi düzenlendi. Karavan turizmi ile ilgili tüm paydaşları bir araya getiren zirvede, dünyada ve Türkiye’de karavan turizmi, karavan alanı yatırımları ve yatırım fırsatları, karavan üreticileri ve ekipman tedarikçileri ve tanıtım ve pazarlama konularında paneller gerçekleştirdi. Zirveye, Kastamonu Valisi Avni Çakır, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt ile çeşitli ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından zirvede, bilim insanları ve sektör temsilcilerince gün boyunca dünyada ve Türkiye’de Karavan Turizmi, Karavan Alanı Yatırımları ve Yatırım Fırsatları, Karavan Üreticileri ve Ekipman Tedarikçileri ve Tanıtım ve Pazarlama konularında paneller gerçekleştirildi.

Zirveye üniversitemizden Turizm Fakültemizden Dekan Prof. Dr. Alptekin SÖKMEN, Dekan Yardımcısı Koordinatör Yardımcımız Doç. Dr. Burhan SEVİM ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutay Oktay ile koordinatörlüğümüzden Öğr. Gör. Berkan GÜNGÖR ve Öğr. Gör. Mehmet Fırat OLGUN katılım sağladılar. Ayrıca Prof. Dr. Alptekin SÖKMEN, Tanıtım ve Pazarlama Panelinde moderatörlük yaptı.