Turizm Fakültemiz Akreditasyon Belgesine Kavuştu

Üniversitemiz Turizm Fakültesi, yapmış olduğu yoğun çalışmaların neticesinde Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı’nın (YÖKAK) turizm alanında yetkilendirdiği tek kuruluş olan Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından akretide edilen “Turizm Rehberliği Lisans Programı” için almaya hak kazandığı Akreditasyon Belgesi’ne kavuştu.

23 Mayıs 2022 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen, TURAK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna ve TURAK Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Seden Doğan ile Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Canan Tanrısever Yiğit’in katıldığı ve Rektörlük makamında gerçekleştirilen törenle, TURAK tarafından akredite edilen Turizm Rehberliği Lisans Programı’nın akreditasyon belgeleri takdim edildi.

Belge takdiminde konuşan Rektörümüz, Üniversitemizin ihtisas alanı olan Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında kapsamlı çalışmalar başlattıklarını vurgulayarak, Turizm Rehberliği Lisans Programı’nın Üniversitemizde ilk akredite olan bölüm olma özelliği ile ihtisaslaşma sahasında çok önemli bir aşama olduğunu belirtti.

Kalite standartları kapsamında öğrenci ve araştırma odaklı yönetim anlayışı ile çalışmalar yaptıklarını belirten Rektörümüz, “Üniversitemizde diğer bölümlerimizin akredite çalışması da aynı özen ve ilgi ile devam ediyor. Turizm Fakültemizi bu önemli başarıdan dolayı tebrik ediyor, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen nezdinde fakültemizin tüm öğretim elemanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

TURAK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna ise Akreditasyonun önemli bir başarı göstergesi olduğunu belirterek, kalite yolculuğunda çalışmalar yapan Üniversitemiz Turizm Fakültesi’ne başarılar diledi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen de akreditasyon sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, sürecin hayırlı olmasını diledi.