Ormancılık ve Tabiat Turizmi Alanında İhtisas Üniversitemiz TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde 99 Projesi ile Türkiye 6’ncısı Oldu

Her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyen Üniversitemiz, “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/2 dönemi kapsamında desteklenen 99 proje sayısı ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumları arasında altıncı sırada yer aldı. İhtisas sahalarından ormancılık alanında 27, turizm alanında 7 olmak üzere toplam 34 projesi kabul edilen Kastamonu Üniversitesi büyük bir başarıya imza attı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları 17 Mayıs 2022 tarihinde açıklandı.

Üniversitemiz öğrencileri tarafından sunulan 196 projeden 99’u kabul edildi. Üniversitemiz bu sonuçla, Türkiye’de en fazla proje önerisi kabul edilen 6’ncı üniversite olarak büyük bir başarıya imza attı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, hedeflerinin 22 ihtisas üniversitesinden biri olarak Ar-Ge ve proje kültürü ve farkındalığını akademik birimlerin işleyişinde yer alan öğrencisinden öğretim elemanına kadar her kesime yaymak olduğunu belirterek, proje hazırlama ve geliştirmeye yönelik akademisyenlerimiz tarafından verilen uygulanabilir ve faydalı eğitimler ile birlikte başarıya ulaştıklarını ifade etti.

Öğrencilerimizin başarılarının Üniversitemiz için büyük gurur kaynağı olduğunun altını çizen Rektörümüz, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin projelerine ve isteklerine son derece önem veriyoruz. Kastamonu Üniversitesi olarak bu konuda gereken desteği sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz. Elde edilen başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve danışman akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.