Yürürlükte Olan İhtisaslaşma Projelerinin Çalışmaları ile İlgili Toplantı Yapıldı

Bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması projesi kapsamında ormancılık ve tabiat turizmi sahasında ihtisaslaşan üniversitemizde bu misyon doğrultusunda proje çağrısına çıkılmış ve kabul edilen projelerin yürütücüleri ile geçtiğimiz aylarda sözleşme imzalanmıştı.

16 Mayıs 2022 tarihinde sözleşmesi imzalanan projelere dair ilk bilgilendirme toplantısı Kastamonu Teknokent A.Ş. İnebolu Salonu’nda gerçekleştirildi. Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü rektör yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük ve Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü rektör yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün’ün de katıldığı toplantıda proje yürütücüleri, sözleşme tarihinden itibaren projeleri kapsamında neler yaptıklarını ve ilerleyen süreçlerde neler yapmayı hedeflediklerini anlattılar. Bunların yanı sıra projelerin amaçları, özgün değerleri, metodolojisi, bölgesel kalkınmaya katkısı ve bütçelerin kullanımı hakkında da bilgilendirmelerde bulundular.

Prof. Dr. Kasım Yenigün “İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı”, Prof. Dr. Alptekin Sökmen ve Doç. Dr. Burhan Sevim “Kastamonu’da Macera Turizmi ve Doğa Sporları Potansiyelinin İncelenmesi, Rotaların Geliştirilmesi ve Haritalandırılması”, Doç. Dr. Burhan Sevim ve Doç. Dr. İrfan Mısırlı “Yerel Halkın Turizm Bilincinin Geliştirilmesi ve Girişimcilik Kapasitesinin Artırılması”, Doç. Dr. Canan Tanrısever Yiğit “Kastamonu Dijital Turizm Rehberi Mobil Uygulaması”, Doç. Dr. Önder Tor “Mobilya Eğitim, Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi” ve son olarak da Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Avcı “Tarihi İstiklal Yolu ve Kampüs Dijital Müzesi” hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler. Ayrıca dinleyicilere “Mobilya Eğitim, Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi” kapsamında geliştirilen bazı ürünlerin tanıtımları yapıldı.