Kadın Girişimci Adaylarına Yönelik Markalaşma Eğitimi Tamamlandı

Taşköprü Yerel Eylem Grubu Derneği’nin 2022 yılı bütçesinden finanse edilen, Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. tarafından üniversitemizin ihtisaslaşma misyonu doğrultusunda gerçekleştirilen, markalaşma eğitimi tamamlandı.

3 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilen eğitim programı Kastamonu Teknokent Eğitim Salonu’nda düzenlendi. Hanönü Kadın Girişimciler Derneği ve Taşköprü Köy-Üret Kadın Girişimciler Kooperatifi mensuplarına yönelik olarak düzenlenen eğitimin ilk dersinde Kastamonu Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi ve Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin, markalaşmanın önemi ve marka yönetimi hakkında bilgilendirmeler yaptı. İkinci derste ise Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Patent Destek Ofisi Koordinatörü ve ihtisaslaşma uzmanı Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun ise fikri sınai mülkiyet hakları ile ilgili genel bir sunum yaptıktan sonra marka başvuruları ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

Bu eğitim ile Taşköprü ve Hanönü’de yaşayan kadın girişimci adaylarının ürettikleri ürünlere dair markalaşma konusunda bilinçlenmeleri ve kendi markalarını oluşturup üretilecek katma değerli ürünler ile pazarda kendilerine yer bulabilmeleri hedeflendi.