İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı’nın İlk Aşaması Başarıyla Tamamlandı

Kastamonu Teknokent bünyesinde faaliyetlerini yürüten Teknokent Akademi ve Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Ofislerinin, Üniversitemiz Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğünün desteğiyle hayata geçirilen “İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı” 11 Şubat 2022 tarihindeki son dersiyle tamamlanmış oldu.

Açılış dersini (İhtisas Odaklı Girişimcilik) Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük’ün gerçekleştirdiği programın ilk haftası Kastamonu Teknokent ve Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün’ün Teknokentler Özelinde Profesyonel İş Yaşamına Adım, Saattek Yazılım Danışmanlık ve Tic. Ltd. Şti. kurucuları Mustafa Yıldız ve Mustafa Yıldız’ın Teknokent Ar-Ge Şirketinin Yolculuğu ve Kastamonu Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin’in Girişimciliğin Temelleri ve Start-up Girişimciliği sunumlarıyla tamamlanmıştı.

Eğitimin ikinci haftasının ilk dersi Seval Yılmaz’ın Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi, ikinci dersi Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç’in Endüstri 4.0 ve Yenilikçi Bakış Açısı dersi, üçüncü ve son günü de Dr. Öğr. Üyesi Bülent Yıldız’ın Pazar Araştırması Eğitimi dersi ile tamamlandı.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Uzmanı Şenol Karabaltaoğlu’nun Projeci Düşünme adlı atölye çalışması ile başlayan üçüncü haftada, ikinci gün yazar Halis Kuralay Sakın Vazgeçme adlı söyleşisi ile katılımcılarla buluştu.

Programın dördüncü haftasında, Teknokent Avantajları ve Şirketleşme Süreçleri dersi ile Öğr. Gör. Kazım Yasin Özbey, Zaman Yönetimi dersi ile ARDEM Danışmanlık ve Kariyer Merkezi Direktörü Kasım Dinçer Barutçugil ve Finansal Plan Hazırlama Eğitimi ile de Prof. Dr. Tolga Ulusoy yer aldılar.

Beşinci ve son haftaya gelindiğinde ise ilk olarak Kızanıklı Eğitim Danışmanlık Koçluk Ltd. Şti. Kurucusu Serkut Kızanlıklı tarafından Hayalden Fikre Fikirden Sunuma, Dr. Öğr. Üyesi Erman Zurnacı tarafından Teknokentte Akademisyen Firma Hikayesi ve son olarak da KOBİ Uzman Yardımcısı Ömür Gümüşsoy tarafından İş Planı Hazırlama ve KOSGEB Girişim Destekleri sunumları gerçekleştirildi.

İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı’nın ilk aşamasını geride bırakan girişimci adaylarının yapacakları proje sunumları için kısa bir mola verildi. Molanın ardından yapılacak sunumlar jüri değerlendirmesine girecek. Sonrasında başlayacak olan ikinci aşama eğitimler hakkındaki gelişmeler için bizi web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.