Ecoprint Eğitimi Tamamlandı

Üniversitemiz Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKAUM) tarafından “Ecoprint Eğitimi” Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü ve Uluslararası Öğrenci Topluluğu iş birliği ile gerçekleştirildi.

Başvurular sonucu eğitim almaya hak kazanan 10 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen programın teorik ve uygulama eğitimi Sekoya Handmade kurucusu Orman Endüstri Mühendisi Selin Özdil Coşkunırmak tarafından AKAUM binasında verildi.

Eğitimin ilk bölümünde Ecoprint ile ilgili genel bilgiler verilerek uygulama esnasında kullanılacak malzemeler ve Ecoprint teknikleri tanıtıldı. Eğitimin ikinci bölümü olan uygulama aşamasında ise öğrencilerimiz özellikle farklı bitki türlerini tanıma fırsatı bularak, doğal bir teknik ile bu bitkilerin dal, yaprak, kabuk, çiçek ve tohumlarının bir kumaş parçası üzerine nasıl aktarılacağını öğrendi.

Öğrencilerimiz, çalışmalarında kendi zevklerine göre yerleştirmiş oldukları bitki bölümlerinin kumaşa vermiş olduğu farklı renk ve desenleri de tecrübe etme fırsatı buldu.

Eğitime AKAUM Müdür V. Doç. Dr. Önder Tor ve Uluslararası Öğrenci Topluluğu Akademi Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Senem Yetgin katıldı.