Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Kuş Yuvaları Kampüsümüze Asıldı

İletişim Fakültemiz Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Sosyal Sorumluluk Kampanyaları dersi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi İlknur KILINÇ ve Orman Fakültemiz Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Başkanı Dr. Öğr Üyesi Özkan EVCİN’in danışmanlıklarında iki fakültenin iş birliği ile biyoçeşitlilik ve yaban hayatı hakkında farkındalık oluşturma ve Orman Genel Müdürlüğü’nün üniversite öğrencileri tarafından bilinirliğini sağlamak amacıyla fakültelerimiz öğrencileri ile Kuş Yuvaları yapımı ve Kuş yuvalarının kampüsümüze asımı gerçekleşti.

Araştırma ve uygulama çalışmaları kapsamında Orman Genel Müdürlüğü Logolu ve öğrencilerin üretimi olan logosuz kuş yuvaları ağaçlık ve açık alanlara asıldı. Daha sonra projede görev alan öğrenciler ile Orman Fakültesi Dekanlığı ve İletişim Fakültesi Dekanlığı ziyaret edilerek, proje hakkında bilgi verildi ve dekanlıklara kuş yuvası hediye edildi.

Koordinatörümüz Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer KÜÇÜK başta proje danışmanlığını yapan Dr. Öğr. Üyesi Özkan EVCİN ve Dr. Öğr. Üyesi İlknur KILINÇ hocamıza ve projede emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederek hem fakülteler arası hem de kurum arası koordinasyon ve işbirliği sağlayan bu projelerin devamını temenni ettiğini bildirdi.