Üniversitemizden Cide Yerel Eylem Grubu’na Ziyaret

Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü ile Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. 29 Eylül 2021 tarihinde Cide ilçesinde faaliyet göstermekte olan Cide Yerel Eylem Grubu’nu (YEG) ziyaret etti. Ziyarette markalaşma, patent başvuruları ve coğrafi işaret başvuruları, Cide YEG’e ve paydaşlarına dair eğitim, tanıtım, farkındalık hizmetleri ve projelendirme konularında verilebilecek destekler görüşüldü. Bunların yanı sıra üniversitemizin ihtisaslaşma sahalarına dair defne, kestane ve kestane balı üretiminin artırılması için yapılabilecek faaliyetler ile Cide, Şenpazar ve Pınarbaşı ilçelerinde tabiat turizmi noktasında neler yapılabileceğine ve bu bölgedeki üretici kadınlar, 25 yaş altı gençler ile sivil toplum kuruluşlarının güçlendirilebilmesi için atılabilecek adımlara dair fikir alışverişinde bulunuldu. Bunlara ek olarak Cide YEG’in Yerel Kalkınma Stratejisi’nde üniversite ile yapılabilecek diğer işbirliği konuları ele alındı.

Ziyarette Cide Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Aday, Cide Ziraat Odası Başkanı Muhittin Batur, Cide Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Ketenci, Cide Muhtarları Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği’nden Ayşe Kaya Akalın ve Nurcan Arslan Akman; Cide Yerel Eylem Grubu’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kaptan, Müdür Atakan Akman, Yerel Kalkınma Stratejisi Uzmanları Sevda Çetin ve Ömer Çelik; Kastamonu Üniversitesi’nden de Teknokent Akademi Koordinatörü Öğr. Gör. Zuhal Arife Küçük, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Ahmet Tabanlıoğlu, Patent Destek Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Berkan Güngör yer aldılar.

Toplantının ardından  Cide YEG personelleri ile birlikte akademisyenlerimiz ilçede bulunan tabiat güzelliklerini de ziyaret ettiler. Karşılıklı dilek, temenniler ve bir sonraki işbirliği toplantısının planlanmasının ardından ziyaret sonlandırıldı.