Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Kurulu TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğünü Ziyaret Etti

Kastamonu Üniversitesi öncülüğünde oluşturulan, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında çeşitli kamu kurum paydaşlarından oluşan ortak strateji platformu, üçüncü ziyaretini Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü’ne 24 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirdi.

TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu’ya yapılan ziyarete Kastamonu Üniversitesi’nden T.T.O. A.Ş. ve Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kasım Yenigün, Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük; Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Seçil Dilekci Çakmak, Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin, Proje Destek Ofisi koordinatörü Öğr. Gör. Ahmet Tabanlıoğlu ile Üniversite-Sanayi-İşbirliği Merkezi koordinatörü ve İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Uzmanı Öğr. Gör. Berkan Güngör katıldılar.

Bölgesel kalkınma odaklı çalışmaların ele alındığı görüşmede; TKDK hakkında bir bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunumun ardından firmaların problem ve ihtiyaçları ile kamunun ve üniversitenin sağlayabileceği destekler, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında yapılabilecek Ar-Ge çalışmaları ele alındı. KÜSİ kurulunun ilerleyen günlerde yapacağı ziyaretler hakkında planlama yapıldıktan sonra karşılıklı dilek ve temenniler ile toplantı sonlandırıldı.