Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Kurulu’ndan Kastamonu OSB Yönetimine Ziyaret

Kastamonu Üniversitesi öncülüğünde oluşturulan, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında çeşitli kamu kurum paydaşlarından oluşan ortak strateji platformu, ikinci ziyaretini Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Yönetimine 9 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirdi.

Kastamonu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Enüs Koç’a yapılan ziyarete Kastamonu Üniversitesi’nden T.T.O. A.Ş. ve Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kasım Yenigün, Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük; Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Adil Levent Baş; Orman Fakültemiz öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Alperen Kaymakcı ve Doç. Dr. Önder Tor, Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz öğretim üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Hakan Ada ve İnovatif Teknoloji Ofisi koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Erman Zurnacı, Proje Destek Ofisi koordinatörü Öğr. Gör. Ahmet Tabanlıoğlu ile Üniversite-Sanayi-İşbirliği Merkezi koordinatörü ve İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Uzmanı Öğr. Gör. Berkan Güngör katıldılar.

Bölgesel kalkınma odaklı çalışmaların ele alındığı görüşmede; firmaların problem ve ihtiyaçları ile, kamunun ve üniversitenin sağlayabileceği destekler, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında yapılabilecek Ar-Ge çalışmaları ele alındı. KÜSİ kurulunun ilerleyen günlerde yapacağı ziyaretler hakkında planlama yapıldıktan sonra karşılıklı dilek ve temenniler ile toplantı sonlandırıldı.