KL Yapı Çelik İmalat ve Tic. A.Ş Tarafından Hibe Olarak “Ahşap Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Merkezi” Binası İnşa Edilecek

Üniversitemiz Kuzeykent Kampüsü içeresinde, KL Yapı Çelik İmalat ve Tic. A.Ş tarafından hibe desteği ile 1088 m2 lik “Ahşap Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Merkezi” Binası inşa edilecek.

Teknokent A.Ş. bölgesinde bulunan alan içerisine yapılacak olan Ahşap Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Merkezi Binası inşaatının protokolüne ilişkin Rektörlük makamında imza töreni gerçekleştirildi.

İmza törenine KL Yapı adına Genel Müdür Gökhan Bozdoğan, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ömer Küçük ve Prof. Dr. Kasım Yenigün katıldı.

İmzalanan protokolle birlikte, Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında ihtisaslaşan Üniversitemizde yapılacak olan merkezde; test, analiz, ar-ge, tasarım, ürün geliştirme çalışmalarının yapılmasının yanında, sektörel bazda mesleki ve teknik eğitimlerle nitelikli iş gücü yetiştirilerek sektörünün daha dinamik hale gelmesi ve bu sayede bölge ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.

Ayrıca, merkez bünyesinde sosyokültürel açıdan oldukça önem taşıyan geleneksel el sanatlarımızdan birisi olan ahşap işlemeciliğiyle ilgili eğitim faaliyetleri gerçekleştirmek, yeni nesillere aktarmak ve böylece alternatif istihdama ve ülkemiz kültür turizmine katma değer sağlamakta hedefler arasında yer alıyor.

Ahşap Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Merkezi binasının Ar-Ge kısmında mobilya eğitim, tasarım ve ürün geliştirme, yapı mekaniği, analiz ve test laboratuvarları, yüksek enerjili pelet geliştirme laboratuvarı ile boyahane ve malzeme deposu bulunurken, idari ve yönetim kısmında ise; derslik, yönetim odası, toplantı salonu, teşhir alanı, teknisyen odası ve sosyal alanlar bulunacak.

İmza töreninde konuşan KL Yapı Genel Müdürü Bozdoğan, protokolün ve binanın hayırlı olması temennisiyle Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu’ya katkıda bulunmaktan mutlu olduklarını belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’da, yapılan bağıştan ötürü KL Yapı firmasına teşekkür ederek, yapılacak olan binanın Üniversitemize ve İlimize hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Genel Müdür Gökhan Bozdoğan ve Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal tarafından protokol imzalandı.