Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın 5. Haftası Tamamlandı

Üniversitemizde Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’nde yapılandırılan Girişim Vadisi markalı Girişim Geliştirme Programı’nın başlangıç aşaması olan Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın beşinci haftası, bayram arasının ardından 21 Mayıs Cuma ve 22 Mayıs Cumartesi günleri yapılan eğitimler ile tamamlandı.

Patent Destek Ofisi sorumlusu Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun’un koordine ettiği, Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin’in moderatörlüğünü yaptığı beşinci haftada üniversitemizin ihtisaslaşma sahasına istinaden birinci gün ilk olarak Kastamonu Entegre A.Ş. Kastamonu Fabrika Direktörü Sayın Enüs Koç, genç girişimci adayları ile “İş Dünyasına Adım Atmak” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından da Turizm Fakültemiz Dekan Yardımcısı ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Burhan Sevim tarafından “Tabiat Turizmi Alanında Tematik Girişimcilik”, Orman Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Önder Tor tarafından da  “Ormancılık Alanında Tematik Girişimcilik” konusu anlatıldı.

22 Mayıs Cumartesi günü ise Kastamonu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Erman Zurnacı, girişimci adaylarımız ile buluşarak “İş Fikri Olgunlaştırma” konusunu anlattı. Dersin ardından House of Human Kurucu Ortağı Sayın Nuri Murat Avcı “İş Fikrini Yeniliklerle Beslemek” adlı söyleşisini gerçekleştirdi.

Programın altıncı ve son haftasında (28-29 Mayıs 2021), genç girişimci adaylarımız “İş Planı Hazırlama” eğitiminde Orman Fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Alperen Kaymakcı; “Ticari Hayata Giriş ve Şirketleşme” eğitiminde de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Serdar Kulaksızoğlu ile buluşacaklar. Ayrıca İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sayın Hatice Çağlar ve Reis Gıda Kurucusu & Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Reis ile düzenlenecek olan söyleşilere katılacaklar.