Temel Düzey Girişimcilik Programı’nda 4. Hafta Tamamlandı

Üniversitemizde Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’nde yapılandırılan Girişim Vadisi markalı Girişim Geliştirme Programı’nın başlangıç aşaması olan Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın dördüncü haftası 7 Mayıs Cuma ve 8 Mayıs Cumartesi günleri yapılan eğitimler ile tamamlandı.

İnovatif Teknolojiler Ofisi sorumlusu Öğr. Gör. Tuba Külçe’nin koordine ettiği, Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin’in moderatörlüğünü yaptığı dördüncü haftada birinci gün E-Ticaret Mutfağı kurucusu Canan Bağkan tarafından “E-Ticareti Mutfağında Öğrenmek” konusu anlatıldı. Dersin tamamlanmasının ardından Harran Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Hakan Gülerce, genç girişimci adayları ile “Sosyal Girişimcilik” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

8 Mayıs Cumartesi günü ise Kastamonu Üniversitesi TTO’dan Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinatörü Öğr. Gör. Berkan Güngör, girişimci adaylarımız ile buluşarak “Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri” konusunu anlattı. Dersin ardından Eğitimci-Yazar Halis Kuralay “Girişimci Ruh Engel Tanımaz” adlı söyleşisini gerçekleştirdi.

Programın dördüncü haftasında girişimci adayları, E-Ticarette süreçlerin nasıl işlediği, sosyal girişimcilik kavramı, etkili bir iletişimin nasıl sağlanabileceği ve etkili bir sunumun nasıl yapılabileceği ile girişimcilik serüvenlerinde karşılaşacakları problemlerle nasıl baş edebilecekleri  hususlarında bilgiler edindiler.

Bayram dolayısıyla bir hafta ara verilecek olan programın beşinci haftasında (21-22 Mayıs 2021), genç girişimci adaylarımız “Ormancılık ve Tabiat Turizmi Alanlarında Tematik Girişimcilik” eğitiminde Turizm Fakültemiz dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen ve Orman Fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Önder Tor; “İş Fikri Olgunlaştırma” eğitiminde de Mimarlık ve Mühendislik Fakültemiz’den Dr. Öğr. Üyesi Erman Zurnacı ile buluşacaklar. Ayrıca Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. Kastamonu Fabrika Direktörü Enüs Koç ve House of Human kurucu ortağı Nuri Murat Avcı ile düzenlenecek olan söyleşilere katılacaklar.