Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın İlk Yarısı Geride Kaldı

Üniversitemizde Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’nde yapılandırılan Girişim Vadisi markalı Girişim Geliştirme Programı’nın başlangıç aşaması olan Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın üçüncü haftası 30 Nisan Cuma ve 1 Mayıs Cumartesi günleri yapılan eğitimler ile tamamlandı. Böylece toplamda 6 hafta sürecek olan programın ilk yarısı geride bırakılmış oldu.

Proje Destek Ofisi sorumlusu Öğr. Gör. Ahmet Tabanlıoğlu’nun koordine ettiği, Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin’in moderatörlüğünü yaptığı üçüncü haftada birinci gün ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer tarafından “Pazar Analizi ve Pazar değerleme” konusu anlatıldı. Dersin tamamlanmasının ardından Canovate Grup Yönetim Kurulu Başkanı Can Gür, genç girişimci adayları ile “Tekno-Girişimcilikte Başarı Yolculuğu” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

1 Mayıs Cumartesi günü ise Kastamonu Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Tolga Ulusoy, girişimci adaylarımız ile buluşarak “Girişimcilikte Finansal Okur-Yazarlık” konusunu anlattı. Dersin ardından AlbarakaTech Global Genel Müdür Yardımcısı Hasan Laçin “Girişimcilik Dünyasında Fark Yaratmak” adlı bir sunum ve söyleşi gerçekleştirdi.

Programın üçüncü haftasında girişimci adayları, pazar analizi ve pazar değerleme yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği, tekno-girişimcilik dünyasında neler olup bittiği ve bir girişimcinin başlangıç aşamasında hangi finansal bilgilere sahip olmaları gerektiği  hususlarında bilgiler edindiler.

Programın dördüncü haftasında, genç girişimci adaylarımız “E-Ticareti Mutfağında Öğrenmek” eğitiminde E-Ticaret Mutfağı Kurucusu Canan Bağkan; “Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri” eğitiminde de öğretim elemanımız Öğr. Gör. Berkan Güngör ile buluşacaklar. Ayrıca Harran Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Hakan Gülerce ve Yazar Halis Kuralay ile düzenlenecek olan söyleşilere katılacaklar.