Rektörümüz Genç Girişimci Adayları ile Buluştu

Üniversitemizde Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Kastamonu Teknokent A.Ş Kuluçka Merkezi’nde yapılandırılan Girişim Vadisi markalı Girişim Geliştirme Programı’nın başlangıç aşaması olan Temel Düzey Girişimcilik Programı’nın ikinci haftası 23 ve 24 Nisan günleri yapılan eğitimler ile tamamlandı.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi sorumlusu Öğr. Gör. Berkan Güngör’ün koordine ettiği, Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Erol Tekin’in moderatörlüğünü yaptığı ikinci haftada birinci gün Kurumsal ve Kişisel Yönetim Danışmanı Ertan Şimşek tarafından “Farkındalık, Etkili Karar Alma ve Problem Çözme Becerisi” adlı konu anlatıldı.

24 Nisan Cumartesi günü ise Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, genç girişimci adaylarımız ile buluşarak bir söyleşi gerçekleştirdi. Katılımın ve ilginin oldukça yüksek olduğu söyleşide girişimci adaylarının yaşadıkları problemler dinlendi ve soruları cevaplandırıldı. Günün ikinci oturumunda Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aybaba Hançerlioğulları “Girişimcilikte İhtiyaç Analizi” adlı konuyu anlattı. Üçüncü ve son oturumda ise EGESYS Kurucu Ortağı Haluk Gökmen “Başarının Sırrı” adlı söyleşisini gerçekleştirdi.

Programın üçüncü haftasında, genç girişimci adaylarımız “Pazar Analizi ve Pazar Değerleme” eğitiminde MNG Holding Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer; “Girişimcilikte Finansal Okur-Yazarlık” eğitiminde de öğretim üyemiz Prof. Dr. Tolga Ulusyoy ile buluşacaklar. Ayrıca Canovate Yönetim Kurulu Başkanı Can Gür ve Albaraka Tech Global Genel Müdür Yardımcısı Hasan Laçin ile başarı öyküleri temasında söyleşiler gerçekleştirecekler. İlk iki haftası tamamlanan program toplam 6 hafta sürecek.