Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Kurulu Taşköprü’de Yapılabilecek Ortak Çalışmaları Görüştü

Üniversitemiz öncülüğünde oluşturulan, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında çeşitli kamu kurum paydaşlarından oluşan ortak strateji platformu, ilk ziyaretini Taşköprü ilçesine 1 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdi. Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret ile başlayan program, bölgede faaliyet gösteren Anka Tekstil yöneticileri ile yapılan görüşmelerin ardından Ekol Kontrplak’ın üretim tesislerinde sonlandı.

Ziyarete Kastamonu Üniversitesi’nden T.T.O. A.Ş. ve Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün, Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük, İnovatif Teknoloji Ofisi Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Erman Zurnacı, Üniversite-Sanayi-İşbirliği Merkezi Sorumlusu ve İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Uzmanı Öğr. Gör. Berkan Güngör, Proje Destek Ofisi Sorumlusu Öğr. Gör. Ahmet Tabanlıoğlu, Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, KUZKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özgür Yücel Yakar, Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Murat Balcıoğlu ile Meclis Başkanı Mustafa Uğur katıldılar.

Bölgesel kalkınma ve odaklı çalışmaların ele alındığı görüşmede; firmaların problem ve talepleri ile, kamunun ve üniversitenin sağlayabileceği destekler, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında yapılabilecek Ar-Ge çalışmaları ele alındı. Ayrıca Üniversitemizin Ormancılık ve Tabiat Turizmi ihtisaslaşma çalışmaları, Teknokent ve TTO faaliyetleri, laboratuvar imkânları kapsamında da detaylı bilgiler verildi. Görüşmeler karşılıklı dilek ve temennilerin ardından sonlandırıldı.