Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Kapsamında Üniversitemiz ile Paydaş Kamu Kurumları Bir Araya Geldi

Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında çeşitli kamu kurum paydaşlarından oluşan ortak strateji platformu Üniversitemiz ev sahipliğinde 11 Mart 2021 tarihinde bir araya geldi.

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliğinin önemi vurgulanarak, İlimizde yapılacak muhtemel yatırımlar için nitelikli fizibilite çalışmalarına odaklanılması konusunda kararlar alındı.

Toplantıya Kastamonu Üniversitesi T.T.O. A.Ş. Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün, Ormancılık ve Tabiat Turizmi Koordinatörü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük, Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, Kastamonu İl Kültür Turizm Müdürü Ziver Kaplan, Kastamonu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Reşat Tunç ve Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Turan Küçük, Kastamonu Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Barış Çağlayan ile Üniversite-Sanayi-İşbirliği Merkezi Sorumlusu Öğr. Gör. Berkan Güngör ve Proje Destek Ofisi Sorumlusu Öğr. Gör. Ahmet Tabanlıoğlu katıldı.

Ayrıca toplantıların diğer kurum ve kuruluşların katılımlarının sağlanarak genişletilmesi ve haftalık programlar ile yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.