Turizmin Parlayan Yıldızı Kastamonu Turizm Çalıştayı Yapıldı

Turizmin Parlayan Yıldızı Kastamonu Turizm Çalıştayı 22 Şubat 2021 tarihinde Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Çalıştaya Vali Avni Çakır, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu kamu – kurum ve kuruluşların amirleri ile davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çalıştayda konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “Bugün önemli paydaşlarla beraber Kastamonu’da turizmin gelişmesi için stratejilerle, tecrübeler ile projelerin paylaşılacağı turizm çalıştayında bir aradayız. Şüphesiz her birimiz Kastamonu’nun turizm açısından sahip olduğu değerlerin farkındayız. Bu yüksek ve zengin kaynak değerlerinin bir öncelik sıralaması yapılarak, doğru ve akılcı bir şekilde kullanılması noktasından projelerin üretilmesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Aynı zamanda turizm noktasında yapılacak çalışmaların tematik alanlarda yapılması gerektiğini de biliyoruz. Bütün bunlar bize birlikte çalışmanın önemini tekrar tekrar hatırlatmaktadır. Üniversitemiz hiç şüphesiz bu tür çalışmalara tüm desteğini verecek, hem akademik kadromuz ile hem de sahip olduğumuz diğer imkanlarla bu sürecin bir parçası olmayı arzu ediyoruz. Her birinizin bildiği gibi üniversitemiz Tabiat Turizmi ve Ormancılık alanında ihtisaslaşan bir üniversite” diyerek Kastamonu’nun cazibe merkezi olmasını temenni etti.

Ormancılık ve Tabiat Turizmi Koordinatörü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük “Kastamonu’da Tabiat Turizmi ve Ormancılık İhtisaslaşma Faaliyetleri” başlığı altında Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisaslaşan Üniversitemizin çalışmalarını katılımcılara anlattı.