Eğitim, Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi Ekibi Lamse Mobilya’yı Ziyaret Etti

12 Şubat 2021 tarihinde Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alperen KAYMAKÇI ve Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Önder TOR öncülüğünde Tosya Meslek Yüksekokulu Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Mehmet KARAMANOĞLU, Arş. Gör. Mustafa ÖNCEL ve Koordinatörlüğümüzden Öğr. Gör. Tuba KÜLÇE, Kastamonu Organize Sanayii yerleşkesinde faaliyet gösteren LAMSE Mobilya Fabrikası Sahibi Atıf YILMAZ’a ziyarette bulundular.

Yapılan ziyarette üniversite ve sanayii işbirliği açısından mobilya sektörünün pandemi öncesi ve sonrası genel durumu değerlendirildi. Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisaslaşan üniversitemiz ile mobilya sektöründe eğitim, tasarım ve ürün geliştirme odaklı yapılacak olan iş birlikleri görüşüldü.

Sektörün ihtiyacı olan özellikle nitelikli insan gücü kapsamında Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünün 7+1 Eğitim Modeli ile ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Ayrıca, ziyaret kapsamında fabrikanın panel ve masif mobilya üretim hatları incelendi.