Abana ve Pınarbaşı’nda Üniversitemiz Destekleriyle Yapılacak Olan Dev Projelerin Lansmanı Yapıldı

İşadamı Dr. Aydoğan Süer ve yatırımcı ortakları tarafından hayata geçirilmeye hazırlanan Quiet Abana ve Quiet Pınarbaşı projeleri düzenlenen lansman toplantısında tanıtıldı.

Abana ve Pınarbaşı ilçelerimize yapılacak olan konaklama tesislerinin lansman toplantısı 04 Aralık 2020 tarihinde Üniversitemiz Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Lasman toplantısında, Üniversitemiz ile Quiet Abana ve Quiet Pınarbaşı projelerinin yatırım ortakları ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. arasında tabiat turizmi alanında akademik destek, teknik danışmanlık, yöresel ürünlerin markalaşması, dijital turizm konularında işbirliği protokolü imzalandı.

Programa; Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, kamu, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile iş insanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer; Lansmana katılan misafirlere teşekkür ederek, yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Üniversitemizin projelere verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal;” “Bilindiği gibi üniversiteler bir taraftan ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizin nitelikli olarak yetişmelerini sağlarken diğer taraftan bulundukları bölgelerin sosyal ve ekonomik kalkınmasında faal bir rol üstlenmektedir. Bununla birlikte, hep birlikte müşahede ettiğimiz yeni gelişmeler ve artan rekabet gücü üniversitelerden beklentilere farklı bir boyut kazandırmıştır. Günümüz dünyasında hızlı yaşanan dönüşüm, değişim ve gelişmeler üniversitelerin geleneksel yapılanmalarında değişiklik yapılması ihtiyacını da beraberinde getirmektedir.

Üniversitemiz, bugüne kadar Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması kapsamında ilan edilmiş olan 15 ihtisas üniversitesinden birisi olup Üniversitemizin ihtisaslaşma sahası Ormancılık ve Tabiat Turizmidir. Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında üniversitelerden beklenti, bölgeye ait uzun vadeli inovasyon potansiyellerini ortaya koymaktır.

Bölgemizin ve ülkemizin geleceği için umutlu olduğumuzu ve bunun için de tüm imkanlarımızı kullanarak çalıştığımızı söylemek isterim. Paydaşlarımızla güçlü bir etkileşim ve tam bir işbirliği ile çalışmaya büyük önem veriyor ve neticenin de bu şekilde alınacağına inanıyoruz. Bunun somut bir örneğine bugün ülkemiz ve ilimiz için çok büyük öneme sahip iki büyük tabiat turizmi yatırım projesinin hayata geçmesine şahitlik ediyoruz. Bu bağlamda yapacağımız işbirliği protokolünün de hayırlı olmasını temenni ediyor, Üniversitemizin sahip olduğu nitelikli akademik kadrosu ve diğer tüm imkanlarıyla birlikte bölgenin kalkınmasında, uzmanlaşmış personel yetiştirilmesinde, nitelikli işgücünün artırılmasında, yeni yatırımların bölgeye çekilmesinde azami katkıyı vereceğini ve her tür desteği sağlayacağını ifade etmek istiyorum.

Kastamonu’nun tabiat turizminde Türkiye’nin yeni cazibe merkezi olması adına Abana’da ve Pınarbaşı’nda yapılacak olan bu iki yatırımın hayırlı olmasını temenni ediyor hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Programda Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’da birer konuşma gerçekleştirerek, projeye olan desteklerini ve memnuniyetlerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Quiet Abana ve Quiet Pınarbaşı projelerinin lansman videoları katılımcılara izletildi. Programın devamında da Üniversitemiz ve ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program sona erdi.