İhtisaslaşma Heyetimiz Dipsiz Göl Tabiat Parkı İşletmesi’ni Ziyaret Etti

Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisaslaşan üniversitemiz, paydaşları ile buluşmaya devam ediyor. Tosya İlçesinde Kaymakamı Deniz Pişkin, Çifter Köyü Muhtarı Ekrem Eski ve Dipsiz Göl Tabiat Parkı İşletmecisi İsmail Cesur’a ziyarette bulunan Koordinatör Yardımcımız Prof. Dr. Kutay Oktay, Turizm Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Burhan Sevim, Dr. Öğr. Üyesi Aydoğan Aydoğdu, Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Çılgınoğlu, İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun ve Öğr. Gör. Berkan Güngör, Dipsiz Göl Tabiat Parkı’nda yapımı devam eden çalışmaları incelediler.

1 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen ziyarette Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Dipsiz Göl Tabiat Parkı İşletmecisi İsmail Cesur ile Kastamonu Üniversitesi’nin bölgede yapılabilecek çalışmalara verebileceği destekler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarette bulunan heyetimizin ihtisaslaşma kapsamında yapılan çalışmaları anlattığı görüşmede, Ormancılık ve Tabiat Turizmi konularında ortak projelerin geliştirilmesi ve işbirliği yapılması konuları değerlendirildi.

Tosya Dipsiz Göl’de ortalama maliyeti 15.000.000 TL olan 3 Otel, 13 bungalow, 10 sabit çadır, 1 Konferans salonu, Kız Kulesi’nin minyatürü şeklinde Restoran, Galata Kulesi şeklinde Uzay Gözlem Evi, günlük 1500-2000 kişiye hizmet verebilecek günübirlik piknik alanının yapılması ve çalışmaların 2021 Mart ayına kadar tamamlanması planlanıyor.