ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.den Rektörümüze Ziyaret

ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer ve yatırım ortağı Yeşim Taş, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmeye Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük, Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kasım Yenigün’de eşlik etti.

Ziyarette, ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından tabiat turizmi alanında Kastamonu’da gerçekleştirilecek olan yatırımlarda Kastamonu Üniversitesi desteği ile bölgede birlikte yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette konuşan ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, “Turizme katma değer sağlayacak olan Abana ve Pınarbaşı’nda yaklaşık 100 Milyon TL tutarındaki tesislerde 500 civarında gencin istihdam edilmesini planlıyoruz. Bu sahada Kastamonu Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerimizin istihdamını ve Üniversite ile her anlamda yapılacak işbirliklerini önemsiyoruz. Projelerimizi 2023 yılına kadar tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’da nazik ziyaretlerinden ötürü misafirlere teşekkürlerini ileterek, yapılacak olan her türlü işbirliklerine açık olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Üniversitemiz ile ASÜER Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. arasında akademik destek, teknik danışmanlık, yöresel ürünlerin markalaşması, dijital turizm konularında işbirliği protokolü yapılması hususunda görüş birliğine varıldı.

Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.