Üniversitemizin İhtisaslaşmasında İzleyeceği Yol Haritasına Yönelik Stratejik Belge Hazırlandı

Üniversitemiz, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında “Ormancılık ve Tabiat Turizmi” alanında ihtisaslaşacak üniversite olarak çalışmalarına hızla devam ediyor.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ın (KUZKA) yönetim danışmanlığı desteği verdiği ve Execution Partners ile işbirliği içerisinde yürütülen proje kapsamında 02 Eylül 2020 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın başkanlığında Senato Salonunda “İhtisaslaşma Yol Haritası” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcımız ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Küçük, Turizm Fakütemiz Dekanı ve Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Kutay Oktay, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, KUZKA Kastamonu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özgür Yücel Yakar, KUZKA Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Birim Başkanı Serkan Doğru, Execution Partners Yönetim Danışmanlığı firması yetkilileri Ateş Sungur ve Zeynep İmer Karakaş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz, katılımcılara teşekkür ederek, Kastamonu ilinin tabiatı, fiziki özellikleri ve iklimi ile ihtisaslaşmakta olduğumuz sahanın en uygun il olduğunu belirtti. Kastamonu’nun ormancılık ve tabiat turizmi alanlarında birçok kolu içerisinde barındırdığını, öncelikli hedeflerinin İlin kalkınmasına katkı sunmak olduğunu ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında hedeflerine ulaşmada yol gösterici olan ve strateji yol haritası belgesini hazırlayan Execution Partners yetkilileri tarafından “İhtisaslaşma Yol Haritası” başlıklı sunum yapıldı.

Sunumun ardından katılımcılar, yapılması gerekenler ve hedefler hakkında fikirlerini paylaştı.