Koordinatörlüğümüz Daday’da Sağlıklı Yaşam Merkezi Odak Grup Toplantısına Katıldı

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Kastamonu, Çankırı, Sinop illerinde faaliyet gösteren Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUZKA) bölgesinde 2018 yılından itibaren uygulamaya koyduğu Şehir Tanıtımı ve Markalaşma Sonuç Odaklı Programı kapsamında yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) koordinasyonunda yürütülen ön-fizibilite çalışması kapsamında Daday’da kamu, özel sektör, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Araç Belediye Başkanı Satılmış Karakaya, Kastamonu Üniversitesi Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Murat Yiğit ve Öğr. Gör. Elif Aslan; Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Berkan Güngör ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımları ile odak grup toplantısı İksir Resort Town’da yapılmıştır.

Doğal Yaşam ve At Çiftlikleri ile son dönemde önemli bir ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yapan Daday ilçesinde kurulması talep edilen sağlıklı yaşam tesisi için KUZKA tarafından ön fizibilite çalışması yürütülmektedir. Bu kapsamda Daday’da KUZKA koordinasyonunda gerçekleştirilen odak grup toplantısında sağlıklı yaşam merkezi ön fizibilite raporu ile ilgili yapılan çalışma kilit paydaşların görüşüne sunulmuştur.