İhtisaslaşmada Ormancılık Konulu Odak Grup Toplantısı Yapıldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ın (KUZKA) yönetim danışmanlığı desteği verdiği ve Execution Partners ile işbirliği içerisinde yürütülen “Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Stratejik Yol Haritası” çalışması kapsamında 30 Haziran 2020 tarihinde ormancılık konulu odak grup toplantısı yapıldı.

Toplantıya Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Küçük, koordinatör yardımcısı Prof. Dr. Kutay Oktay ve koordinatörlük personeli, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ile Özgür Yücel Yakar ve Sinan Kaçır, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Mücahit Temur, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) koordinatörü Ahmet Kuyulu ve Hasan Hüseyin Han, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, Kastamonu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Er, Kastamonu Entegre Fabrikalar Direktörü Enüs Koç ile Adem Genç, Hüseyin Güler, Rüknettin Tekdemir, S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği (KÖY-KOOP) başkanı Erol Akar, Hamdard Yönetim Kurulu Başkanı Celal Dere ile Alper Mutlu, Dr. S. R. Dulal ve Dr. Hasib Sheikh, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Mesut Şeker, Doğa Gezginleri Derneği’nden Ali Şen, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Dursun Ergun, El Sanatları Eğitim Merkezi İl Müdürü Eyvaz Acarca, Küre Dağları Ekoturizm Derneği’nden İsmail Menteş, Elekdağ Kaptan Konağı işletme sahibi Yılmaz Kaptan’ın yanı sıra Execution Partners ekibi ve ormancılık sektörü ile ilgili birçok kamu kurumu, sivil toplum kuruluşu, özel sektör temsilcileri ve akademisyenler olmak üzere toplam 46 kişi katıldı.

Dört saat süren toplantıda “Kastamonu Üniversitesi’nin İhtisaslaşma Gelecek Vizyonu”, “Üniversitenin Öncelikli Hedefleri, Kritik Başarı Faktörleri ve Stratejik Aksiyonları” ile “Genel Değerlendirmeler” başlıkları altında ihtisaslaşma yol haritasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.