Üniversitemiz ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında “Ormancılık ve Tabiat Turizmi” alanında ihtisaslaşacak üniversite olarak belirlenen Kastamonu Üniversitesi ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü (ÇEM) arasında “Araştırma-Geliştirme Konularına Ait Protokol”  imzalandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Genel Müdür Nurettin Taş tarafından 23 Haziran 2020 tarihinde Rektörlük Makamında Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile Üniversitemiz arasında işbirliğini geliştirmeye yönelik imzalanan protokol ile Üniversitemizin öncelikli alanları ve “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında “Ormancılık ve Tabiat Turizmi” alanları ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü’nün tematik öncelikli alanlarına ait araştırma projelerinin işbirliği ile hazırlanması, desteklenmesi, yürütülmesi ve yayınlanması ile ulusal veya uluslararası eğitim ve bilimsel faaliyetlerde işbirliği yapılması amaçlanıyor.

Protokolün imzalanmasının ardından yapılan toplantıda proje ve işbirliği konularında koordinatörümüz ve rektör yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük ve Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Nurettin Taş üniversitemiz akademik personeline bilgilendirme yaptılar. Akabinde Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü Erozyon İzleme ve Değerlendirme Şube Başkanı Kenan İnce sunumlarını gerçekleştirdiler.