Üniversitemiz ile TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü arasında 2 Mart 2023 tarihinde proje hazırlama eğitimi iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, 2 Mart 2023 tarihinde TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu’yu misafir etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Ahmet Kuyulu’ya TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü İletişim Uzmanı Derya Yavuz Salcı eşlik etti. Ziyarette, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Küçük’te hazır bulundu.

Görüşmede, Üniversitemiz ve TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü ile Kastamonu’da kırsal kalkınmada sektörler hakkında farkındalığının arttırılmasına, proje hazırlanmasına yönelik eğitim verilmesine ilişkin iş birliğine ve tarıma yönelik faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşmenin ardından kırsal kalkınmayı destekleyecek proje hazırlama eğitimlerinin içerikleri ve eğitime katılacakların niteliğini belirlemeye yönelik çalışmaları içeren bir protokol imzalandı. Protokolle kurumlardaki bilgi birikimi ve teknolojik altyapının kullanılması ile iş birliğine katkıda bulunması hedefleniyor.

Ziyarette, yapılacak iş birliği ile kırsal bazda gerçekleştirilecek projelerin bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Rektörümüz, nazik ziyaretlerinden ötürü Ahmet Kuyulu’ya teşekkür etti.

TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu da misafirperverliklerinden ötürü Rektörümüze teşekkür etti.

Ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.