Bozkurt’ta Sel Eğitimi Gerçekleşti

Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Berkan Güngör tarafından yürütülen ‘İklimin Geleceği: Geleceğin İklimi’ proje ekibi, program kapsamında 2021 yılındaki sel felaketinden etkilenen Bozkurt ilçesini ziyaret etti.

Burada, Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Miraç Aydın tarafından sahada bulunan proje ekibine; ‘Sel ve Taşkın Afetinden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?’ başlıklı eğitim verildi. Eğitim toplamda üç noktada gerçekleştirildi. Havzanın üst kısmından başlayan eğitimlerde öncelikle sel sonrası tahrip olan yollar incelendi. Akabinde havzayı tepeden gören bir nokta seçilerek katılımcılara selin boyutu anlatıldı. En son ise Bozkurt şehir merkezine inilerek selin şehir merkezinde yarattığı tahribat katılımcılara gösterildi.

Ekibe Bozkurt Kaymakamlığı’ndan Yazı İşleri Müdürü Yalçın Büyükçatak, Tezcan Orman İşletme Şefliği’nden İşletme Şefi Ufuk Saraçoğlu, Orman Muhafaza Memuru Hüseyin Büyükçalgaz, Arazöz Operatörü Abdullah Aslan ve Daday 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezinden Dr. Funda Gül refakat etti.